Kiel tukao Ciudad Real, na Barcelonu u finalu Lige prvaka!

Poznati su sudionici velikog finala rukometne Lige prvaka: Kiel i Barcelona...

Dvije je posljednje godine Ciudad Real pobjeđivao Kiel u finalu rukometne Lige prvaka, no Nijemci su u subotu napokon uspjeli uzvratiti. Pobijedili su branitelja naslova u polufinalu Final Foura (29-27) i u nedjelju će igrati za naslov protiv Barcelone...

Prvi i jedini put je Kiel na europskom tronu bio prije tri godine, a svoj će drugi naslov u nedjelju u Lanxess Areni u Kölnu loviti protiv najtrofejnije momčadi Starog kontinenta koja u svojim vitrinama ima sedam naslova prvaka Europe.

Kiel je do finala došao u utakmici u kojoj je velikim dijelom bio u zaostatku. Ciudad Real je na poluvremenu imao tri gola prednosti (15-12), a u 37. minuti je poveo i s 19-15. No, njemački se klub pred 19.000 gledatelja vratio u igru, četiri minute kasnije izjednačio na 20-20, a u 50. minuti i poveo (24-23).

Kiel je tri i pol minute prije kraja došao i do tri pogotka prednosti (27-24) što španjolska momčad više nije uspjela nadoknaditi. Istina je da je Ciudad Real u posljednjoj minuti, kod vodstva Nijemaca (28-27), imao napad za izjednačenje, no Thierry Omeyer se pokazao nesavladivim.

Po šest su pogodaka za Kiel postigli Christian Sprenger i Filip Jicha, a jednako je učinkovit u španjolskom prvaku bio Jonas Källman. Bivši hrvatski reprezentativac Petar Metličić je u dresu Ciudad Reala zabio tri gola.

Barcelona i Kiel su ove sezone igrali u istoj skupini u prvom krugu natjecanja, svaka je momčad ostvarila jednu pobjedu, ali zanimljivo, na gostujućem parketu.

Finale je na rasporedu u nedjelju u 18 sati.