VIDEO Kakva drama: Vancouver ipak izbacio prvake u nevjerojatnoj seriji

U NHL doigravanju u utorak su odigrane tri utakmice.

Vancouver Canucksi, momčad s najvećim brojem bodova u osnovnoj sezoni, pobijedili su u sedmoj utakmici prvog kruga na Zapadu lanjske osvajače Stanley Cupa Chicago Blackhawkse s 2-1 u produžetku. Maksimalno uzbudljiva bila je ova serija. Vancouver je dobio prve tri utakmice, ali se Chicago, koji je kroz mala vrata uopće ušao u doigravanje, nije predao. Dobio je slijedeće tri utakmice i odveo seriju do odlučujućeg, sedmog ogleda, koji je ponudio kulminaciju uzbuđenja.

Na kraju je slavio domaćin s drugim pogotkom Alexandrea Burrowsa, nakon 5 minuta i 22 sekunde igre u produžetku. Prvi gol je Burrows zabio nakon samo dvije minute i 43 sekunde susreta, ali je kapetan Chicaga Jonathan Toews svojim prvim pogotkom u doigravanju nepune dvije minute prije kraja izjednačio i odveo utakmicu u produžetak.

Chicago je, tako, propustio postati tek četvrta momčad u povijesti NHL doigravanja koja je okrenula zaostatak 3-0 u ukupnu pobjedu.

Zanimljivo je da su se ove dvije momčadi sastajale u doigravanju i u prethodne dvije sezone. Oba puta je slavio Chicago s 4-2 u pobjedama, a prošle sezone je nakon toga otišao i do kraja. No, utorak su Blackhawksi predali svoj naslov pobjednika Stanley Cupa. Vancouver će u sljedećem krugu igrati protiv Nashvillea.

Odlučujućuju, sedmu utakmicu, u Istočnoj konferenciji su igrali Philadephia i Buffalo. Slavili su Flyersi s uvjerljivih 5-2. Philadelphia je pred svojim navijačima u Wells Fargo Centeru povela početkom četvrte četvrtine s 4-0, tako da previše neizvjesnosti nije bilo. Valja podsjetiti da je Buffalo vodio u seriji s 3-2, te je propustio veliku priliku za prolaz u šestoj utakmici, koju je izgubio kod kuće u produžetku.

Montreal je kao domaćin pobijedio Boston s 2-1, te je izjednačio seriju na 3-3. Valja podsjetiti da je Montreal u ovoj seriji poveo s 2-0 nakon dvije gostujuće pobjede, ali su Bruinsi uzvratili s dva uspjeha u Montrealu, a nakon toga su i jedni i drugi slavili jednom i pred svojim navijačima, pa odluka pada u srijedu navečer u Bostonu.

U šestoj utakmici su Canadiensi oba gola zabili u situacijama s dvojicom igrača više na ledu, a pogotke su postigli Michael Cammalleri i Brian Gionta, dok je za Boston zabio Dennis Seidenberg.