Legenda ne posustaje

Kakav majstor: Jagr otvorio novu NHL sezonu 1.600 pogotkom

Započela je nova, 95. po redu sezona najjače hokejaške lige svijeta, NHL lige. Prvog dana odigrane su tri utakmice, a aktualni prvaci Boston Bruinsi sezonu su otvorili domaćim 2-1 porazom od Philadelphia Flyersa...

Legendarni češki hokejaš Jaromir Jagr, najstariji aktivni NHL strijelac koji se vratio u ligu nakon tri sezone provedene u Rusiji, predvodio je Flyerse do trijumfa uknjiživši jubilarni 1600. poen u karijeri. Svi golovi postignuti su u prvoj trećini. Brad Marchand doveo je Bruinse u vodstvo u 10. minuti, da bi Flyersi dvama golovima u posljednjoj minuti dionice, točnije u razmaku od samo 47 sekundi, preokrenuli susret. Jagr je asistirao Claudeu Girouxu kod izjednačujućeg gola, a pobjednički je zabio Jakub Voraček. Na taj su način Flyersi Bruinsima pokvarili predstavljanje pobjedničkih barjaka iz prošle sezone kada su osvojili svoj prvi Stanley Cup nakon 1972. godine.

Kanadski derbi između Toronta i Montreala otišao je na stranu domaćih Maple Leafsa koji su slavili s 2-0 golovima Matthewa Lombardija i Diona Phaneufa. Prvi "shutout" nove sezone ostvario je vratar Maple Leafsa James Reimer koji je zaustavio 32 udarca prema svojim vratima.

Pittsburgh Penguinsi nisu imali pomoć svog najboljeg igrača Sidneyja Crosbyja (zbog posljedica potresa mozga) na početku nove sezone, ali su svejedno upisali pobjedu na gostovanju kod Vancouver Canucksa 4-3 nakon boljeg izvođenja penala. Kris Letang i Jevgenij Malkin realizirali su penale u raspucavanju, dok je s druge strane udarce Mikaela Samuelssona i Alexandrea Burrowsa obranio vratar Penguinsa Marc Fleury.

10. Edmonton 0 0 0 0 0 0
11. Minnesota 0 0 0 0 0 0