Prvi bodovi

Jugaši pobjedom protiv Hannovera otvorili vaterpolsku Ligu prvaka

Dubrovčani su lako došli do prvih bodova u skupini B, u kojoj od osam ekipa prve četiri prolaze u daljnje natjecanje.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga pobjedom su krenuli u novu sezonu Lige prvaka svladavši na svom bazenu u Gružu njemački Hannover s 13-7 (5-0, 2-2, 5-1, 1-4).

Jug je sjajno počeo utakmicu, dobio prvu četvrtinu s 5-0 i praktički zarana riješio dvoboj. Nakon tri četvrtine Jug je vodio s 12-3, a onda se u zadnjoj četvrtini pomalo opustili i Nijemci su izbjegli pravu katastrofu.

Kod Juga je Hrvoje Benić zabio četiri gola, a Alexandros Papanastasiu tri, dok su Nijemce predvodili Darko Brguljan i Aleksandar Radović s po tri gola.

U ovoj skupini je Pro Recco svladao u gostima Marseille s 13-7, a Budapest kod kuće Steauu s 14-8.