Ivičini konkurenti fascinirani: 'Nitko mu nije bio ni blizu'

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić i dalje slavi prvu pobjedu u brzim disciplinama ostvarenu u desetogodišnjoj karijeri u Svjetskom kupu: superveleslalomsku na stazi Streif u Kitzbühelu...

Sa startnim je brojem tri vodeći skijaš u ukupnom poretku Svjetskog kupa u petak odvezao stazu za minutu, 17 sekundi i 33 stotinke. Bio je 23 stotinke brži od drugoplasiranog Austrijanca Streitbergera i 28 od Norvežanina Svindala.

''Ako si želite prvu pobjedu u karijeri u brzim disciplinama, onda si je želite u Kitzbühelu. Zbog toga sam vrlo ponosan'', rekao je Ivica nakon utrke u izjavi koju prenosi Fisalpine.com.

''U osnovi je vožnja tekla vrlo glatko. Kad sam vidio prednost od jedne sekunde, znao sam da je bilo dobro. Mislim da sam pobijedio utrku izlaskom iz Larchenschussa i ulaskom u Hausberg. Bio sam na toj dionici staze brži od ostalih momaka i to se pokazalo presudnim'', objasnio je najbolji hrvatski skijaš svih vremena.

>> Ivica za Novu TV nakon nove pobjede: Ovaj Super G je legendaran

>> Kostelić kritizira FIS: Ovo nema smisla, zar se treba ponoviti slučaj Senne?

Na točku staze o kojoj govori Kostelić je doskijao brzinom od 103.8 kilometara na sat.

Ivičinu su vožnju pohvalila i preostala dvojica skijaša na postolju:

''Jako sam sretan zbog ovoga. Nitko danas Ivici nije bio ni blizu'', rekao je domaći predstavnik Streitberger, dok je Svindal dodao:

''Nisam iznenađen što Kostelić dobro skija superveleslalom. Više me iznenađuje što ovog mjeseca ne može izgubiti. U svakom slučaju, on je jedan od rivala koje treba pobijediti u tijesnoj borbi za Svjetski kup. Kao što ga je trebalo prošle godine. Kao što bi ga trebalo i 2009. da ga nisu uhvatila leđa.''

Pred sutrašnji spust na istoj stazi Kostelić pred Svindalom ima 255 bodova prednosti (826-571). Prošle je sezone u Kitzbühelu Hrvat ostvario najbolji spustaški rezultat (7. mjesto) u karijeri, dok je Svindal završio peti. Vjerojatno Ivica ne bi imao ništa protiv identičnog raspleta niti ovaj put.