Preuzeli začelje skupine

Hrvatski odbojkaši ponovno izgubili od Belgije, odbojkašice od Bjelorusije

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija izgubila je i drugu utakmicu na gostovanju u Belgiji u sklopu Europske lige...

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija poražena je s 3-2 u setovima od Belgije u sklopu 8. kola skupine A Europske lige. Nakon dva poraza od Belgijanaca prošlog vikenda u Slavonskom Brodu, Hrvatska je i u Antwerpenu poražena dva puta u dva dana, a oba je puta odluka padala u petom setu.

Za razliku od subote kada je Belgija u petom setu slavila 15-11, ovoga je puta bilo 15-9 za domaćine.

Igrači izbornika Rade Malevića vratili su se nakon zaostatka 2-0 u setovima, doveli rezultat u egal, ali više od toga nije išlo.

Bolje sreće nisu bile ni odbojkašice koje su poražene od Bjeloruskinja i drugi put u dva dana u Slavonskom Brodu u sklopu 8. kola skupine C Europske lige.

U subotu je Hrvatska od Bjeloruskinja izgubila s tijesnih 3-2 u setovima, a ovoga su puta gošće bile bolje s 3-1 u setovima (17-25, 25-17, 19-25, 17-25) za 95 minuta igre.

Za hrvatsku reprezentaciju pod vodstvom Irine Kirillove ovo je osmi poraz u isto toliko odigranih utakmica, uz tek četiri osvojena seta, dok je Bjelorusija upisala četvrti trijumf. Skupinu predvodi Turska sa sedam pobjeda.

Europska liga odbojkašica, skupina C, 8. kolo:

Hrvatska – Bjelorusija 1-3 (17-25, 25-17, 19-25, 17-25)

Redoslijed: 1. Turska 7-1, 2. Rumunjska 5-3, 3. Bjelorusija 4-4, 4. Hrvatska 0-8.

Europska liga odbojkaša, skupina A, 8. kolo:

Belgija – Hrvatska 3-2 (25-12, 25-23, 23-25, 22-25, 15-9)

Slovenija – Velika Britanija 0-3 (23-25, 16-25, 21-25)

Redoslijed: 1. Slovenija 7-1, 2. Belgija 5-3, 3. Velika Britanija 3-5, 4. Hrvatska 1-7.