Bravo!

Hrvatske rukometašice slavile u ključnoj utakmici i izborile Euro

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izborila novi nastup na Europskom prvenstvu.

Hrvatske rukometašice osigurale su plasman na EURO 2022 pobjedom u ključnoj kvalifikacijskoj utakmici u Poreču nad Češkom 33-30 (13-14).

U odlučujućoj utakmici u kojoj je Hrvatskoj igrala samo pobjeda, igračice Nenada Šoštarića imale su velikih problema s brzim Čehinjama, koje su prije nekoliko dana pobijedile i moćnu Francusku.

Veliki dio susreta protekao je u vrlo izjednačenoj borbi u kojoj niti jedna ekipa nije imala prednost od više od dva gola.

U 48. minuti prije kraja Hrvatska dolazi do tri gola prednosti (24-21), a s tri razlike se ušlo u zadnjih pet minuta susreta (29-26). Tri minute prije kraja Milosavljević iznuđuje sedmerac i isključenje, a Blažević postiže gol za 31-28, da bi mlada Josipa Mamić dala ključni gol za 32-29 i osiguranje plasmana na europsku smotru.

Vratarka Ivana Kapitanović je imala ogromnih 20 obrana, Valentina Blažević je dala 11 golova, Dejana Milosavljević osam, a Ćamila Mičijević pet golova. Kod Čehinja je Iveta Korešova zabila devet golova.
Francuska s 10 i Hrvatska sa šest bodova su iz skupine 4 prošle na EURO.

Europsko prvenstvo održat će se krajem godine u Sloveniji, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji.