Tijesno izgubile

Hrvatske juniorke nakon novog poraza love sedmo mjesto na rukometnom EP-u

Hrvatske rukometašice igrat će za sedmo mjesto na Europskom U19 prvenstvu u Nizozemskoj.

U petak su izabranice Nenada Šoštarića izgubile od Rumunjske (30-29) u razigravanju od petog do osmog mjesta.

Rezultat je nakon prvih 30 minuta dvoboja u Rotterdamu bio izjednačen (14-14), a neizvjesna je završnica na kraju pripala Rumunjkama koje je s devet pogodaka predvodila Eliza Buceschi. U hrvatskom su dresu po osam puta suparničku mrežu tresle Mila Toto i Andrea Čović.

"Dobro smo otvorili utakmicu, poveli 11:6. Tad Rumunjke igraju flastera na Mariji Milić i uspijevaju nas stići. Početkom drugog poluvremena Rumunjke su povele 2 razlike, mi okrećemo na +3 za nas i kad je trebalo završiti utakmicu mi ponovno padamo. Nismo znali to iskoristiti, napravili smo previše tehničkih grešaka u napadu i to nas je koštalo pobjede," izjavio je nakon utakmice izbornik Šoštarić.

Za razliku od nekih prethodnih poraza, ovaj je izborniku pao posebno teško.

"Mislim da smo ovo morali dobiti. Još jednom se pokazalo da kad ne igraju nositeljice igre, njihove zamjene s klupe jednostavno nisu dovoljno kvalitetne. Katarina Ježić nije uopće igrala radi ozljede lakta, neće ni sutra, i da smo imali nju mislim da bismo mi slavili. Raspoložena je bila Marija Milić, igrala je odlično, radila višak, dosta zabijala, ali i razigravala ostale. Falila je Ježić da iskoristimo višak nastao kad su blokirali Milić, ona bi sigurno danas zabila puno takvih lopti. U obrani smo zatvorili sredinu no dosta smo golova primili s krilnih pozicija. Njihova krila prolazila su jedan na jedan naše bekove, postavljanje u obrani je jedna od osnovnih rukometnih stvari koje naše igračice nisu dobro naučile, a to se na ovom nivou lagano kažnjava", završio je izbornik.

U utakmici za sedmo mjesto Hrvatska će u subotu u 15.30h igrati protiv poražene reprezentacije iz dvoboja Švedske i Španjolske.