Olimpijska inačica

Hrvatska ragbi reprezentacija pobjednik skupine: Nadomak su povijesnog uspjeha!

Uspiju li nakon turnira u Budimpešti ostati među najbolje dvije reprezentacije, hrvatski ragbijaši će izboriti plasman u Championship diviziju, u kojoj igraju najbolje europske reprezentacije poput Velike Britanije, Irske i Francuske.

Hrvatski ragbijaši (Foto: Slavko Midžor/Pixsell)

Hrvatska muška reprezentacija u ragbiju 7, olimpijskoj inačici ovog sporta, s tri je pobjede osvojila prvo mjesto u skupini B grupne faze natjecanja na Europskom prvenstvu Tropphy divizije u Budimpešti te će u nedjeljnom četvrtfinalu igrati protiv reprezentacije Švicarske.

U prvom dvoboju u svojoj skupini izabranici Anthonyja Poše svladali su reprezentaciju Moldavije s 43-0, a potom su s 24-14 nadigrali Luksemburžane, da bi u zadnjoj utakmici svladali i Švicarce sa 14-12. Obje su momčadi imale po dva polaganja, a presudilo je na kraju jedno uspješno pretvaranje više na hrvatskoj strani.

Švicarska će biti suparnik hrvatskim ragbijašima na početku nokaut faze natjecanja, koja će biti održana u nedjelju. Dvoboj Hrvatska - Švicarska je na rasporedu od 11 sati i 22 minute. Preostali četvrtfinalni parovi su Ukrajina - Mađarska, Izrael - Latvija i Moldavija - Švedska.

U slučaju pobjede nad Švicarskom, Hrvatska bi u polufinalu igrala s boljim iz dvoboja Izrael - Latvija.

Bodovi osvojeni na ovom turniru bit će pribrojani bodovima koje su reprezentacije osvojile prije tri tjedna u Zagrebu, gdje je prva bila Ukrajina (20 bodova), ispred Hrvatske (18) i Švedske (16). To je bio najveći rezultat u ragbiju 7 za hrvatske reprezentativce.