RUKOMETAŠI IDU NA OI 2024

Sjajna Hrvatska pobijedila i Njemačku te osigurala OI u Parizu!

Hrvatska je pobijedila Njemačku i vjerojatno izborila plasman na Olimpijske igre.

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je protiv Njemačke (33:30) izborila nastup na Olimpijskim igrama u Parizu ove godine.

Hrvatska nakon dva kola ima maksimalna četiri boda, dok je Njemačka ostala na dva, kao i Austrija.

Dominik Kuzmanović VIDEO Čudesnom Kuzmanoviću se lopta lijepi i za dres: Pogledajte kako je zaustavio sedmerac divider

Ivan Martinović je postigao osam golova za Hrvatsku, dok je Renars Uscins postigao osam pogodaka za Njemačku.

Hrvatska je sjajno odigrala prvo poluvrijeme u Hannoveru, utakmicu je otvorila s prednosti 4-0 nakon samo pet minuta, a kombinacija pokretljive 5-1 obrane i sjajnog Kuzmanovića na vratima uz raspoložene Martinovića i Šoštarića u napadu donijela je i dodatno povećanje prednosti.

Nakon 15 minuta bilo je 9-4, a nakon 20 minuta 11-5 te se na poluvrijeme otišlo s vodstvom 16-10.

U drugom poluvremenu Njemačka se zahvaljujući probuđenom vrataru Wolffu nakon samo 10 minuta uspjela primaknuti na 19-16, a u 44. minuti i na samo dva razlike (23-21).

Zahvaljujući raspoloženom Uscinsu u napadu neko vrijeme razlika je varirala između dva i tri pogotka za Hrvatsku, a onda su Martinović i Duvnjak atraktivnim udarcima s distance odveli Hrvatsku na 29-25 sedam minuta prije kraja i nalet Njemačke je zaustavljen.

Do kraja susreta Hrvatska je mirno držala prednost od tri do pet golova razlike.

Hrvatski rukometaši bi u Parizu trebali šesti out nastupiti na OI, dosada su osvojili dva zlaza (1996, 2004) i jednu broncu (2012), jednom su bili četvrti, a jednom peti.

Što može Hrvatska na OI u Parizu?

Ukupno glasova:

Kuzmanović opet briljirao

NJEMAČKA - HRVATSKA 30-33 (10-16)

NJEMAČKA: Wolff, Spaeth; Dahmke 3, Golla 2, Heymann 3, Kastening 1, Knorr 1, Kohlbacher 5, Koester 1, Lichtlein, Mertens, Michalczik 1, Semper, Steinert 1, Uscins 8, Zerbe 4

HRVATSKA: Kuzmanović, M. Mandić; Cindrić 2, Duvnjak 5, Glavaš, Gojun, Jelinić 4, Karačić, Klarica 2, Martinović 8, Mihić, Načinović 2, Srna 2, Šipić 3, Šoštarić 5, Vistorop

Vijesti iz rukometa pratite na GOL.hr-u uz ponosnog sponzora hrvatskog rukometa – TELEMACH HRVATSKA