NHL liga

Hokejaši St. Louis Bluesa odali počast prvacima svijeta

U noći s petka na subotu odigrano je šest utakmica najjače hokejaške lige svijeta (NHL) u kojima su domaćini bili uspješniji od gostiju sa četiri naspram dvije pobjede...

Jedino su Washington i Monteral kao gostujuće momčadi stigle do trijumfa. Washington Capitalsi su stigli do svoje devete pobjede ove sezone iz 11 odigranih utakmica savladavši kao gosti Carolinu Hurricanese sa 5-1. Carolina je dobila prvu trećinu rezultatom 1-0, ali su u drugoj, u razmaku od svega minutu, Jeff Halpern i Troy Brouwer okrenuli utakmicu u korist Capitalsa. Posljednja dionica utakmice odigrana je u potpunoj dominaciji Washingtona koji je u istoj slavio s 3-0. Cody Eakin upisao je prve NHL bodove u dresu Washingtona, dok je po mnogima jedan od najboljih hokejaša današnjice, Rus Aleksandr Ovečkin ubilježio dvije asistencije za Capitalse.

St. Louis Bluesi slavili su kao domaćini protiv Vancouver Canucksa s 3-2. T.J. Oshie postigao je prva dva pogotka za St. Louis, te je ostvario presudni asist koji je Bluesima donio pobjedu. Oshie je asistirao Davidu Backesu za, pokazalo se, pobjednički pogodak početkom posljednje trećine, odnosno za konačnih 3-2. Uoči utakmice Bluesi su odali priznanje bejzbolaškim prvacima svijeta, St. Louis Cardinalsima. Sada već bivši trener Cardinalsa Tony LaRussa, Chris Carpenter i MVP prvenstva David Freese sudjelovali su u ceremoniji bacanja prvog paka na led. Tu veliku čast imao je Carpenterov sin Sam.

Utakmica s najviše pogodaka odigrana je u Dallasu gdje je domaćin, pogotkom Louija Erikssona u produžetku, stigao do svoje devete pobjede sezone iz 12 odigranih utakmica, pobjedivši sa 7-6 Colorado Avalanche. Matt Duchene svojim je trećim pogotkom večeri doveo Colorado u vodstvo od 6-5 nakon osam minuta igre u posljednjoj trećini. Međutim, gosti nisu izdržali do kraja, pa je Jamie Benn, nešto malo više od četiri minute prije kraja utakmice, izjednačio na 6-6, a s tim se rezultatom otišlo u produžetke. Tamo je već spomenuti Loui Eriksson riješio pitanje pobjednika svojim osmim pogotkom sezone.

Osim Matta Duchenea iz Colorada, i Steven Stamkos, hokejaš Tampa Baya, postigao je hat-trick u noći s petka na subotu. Za razliku od Ducheneovog, Stamkosov hat-trick donio je njegovoj momčadi pobjedu. Tampa Bay Lightningsi slavili su na domaćem ledu protiv Chicago Blackhawksa s 5-4 u produžecima. Stamkos je postigao hat-trick u "divljoj" drugoj trećini koja je završila rezultatom 4-4. Vincent Lecavalier bio je strijelac pobjedničkog pogotka ta Tampu u produžecima.

3. Dallas 12 7 2 0 3 18
4. Minnesota 12 3 3 3 3 15