sjajan rezultat

Hokejaši Zeline drugi u Europi!

U prvom nastupu hrvatskog kluba u najjačoj diviziji Kupa europskih prvaka, Zelina je osvojila srebrnu medalju.

Povijesni uspjeh za hrvatski hokej ostvarili su seniori Hokejskog kluba Zelina na Kupu prvaka u dvoranskom hokeju, završenom u nedjelju, 13. veljače, u turskoj Alanyji.

U prvom nastupu hrvatskog kluba u najjačoj diviziji Kupa europskih prvaka, Zelinčani su osvojili srebrnu medalju, izgubivši na turniru samo posljednju utakmicu, onu protiv ruskog prvaka Dinama iz Elektrostala, novog prvaka Europe.

Uoči turnira u Turskoj, hrvatskim predstavnicima prvi je cilj bio izbjeći posljednje, sedmo mjesto (najveći favorit za naslov, njemački prvak Rot-Weiss Köln, otkazao je nastup zbog mnoštva zaraženih igrača koronavirusom).

Zelina iznenadila protivnike

Nakon pobjede 9:1 (strijelci: Shevchuk 3, Kovalenko 2, Lykov, Bahlen i Draguhn) prvoj utakmici nad poljskim prvakom AZS AWF Poznan, uslijedilo je prvo veliko iznenađenje. Pobjedom 7:4 ((Lykov 3, Wess 2 i Draguhn 2) protiv favoriziranog austrijskog prvaka Posta, postalo je jasno da hrvatski predstavnici mogu napraviti nešto veliko.

Drugog dana turnira Zelina je nastavila s pobjedama, prvo 9:4 (Draguhn 4, Shevchuk 3, Lykov 2) protiv bjeloruskog Minska, a zatim i 5:3 ((Shevchuk 3, Draguhn i Lykov po 1) pobjeda nad španjolskim Complutenseom.

U nedjelju prijepodne Zelina je u dvoboju s turskim Gaziantepom trebala rezultat kojim bi došla do postolja. I uspjeli su hrvatski prvaci slaviti sa 7:5 (Rabente 3, Draguhn 2, Ilinović i Kovalenko po 1) i tako uoči dvoboja s ruskom Dinamom iz Elektrostala osigurati najmanje drugo mjesto.

U posljednjoj utakmici Rusi su bili uvjerljivi kao i tijekom cijelog turnira, pobijedivši s 9:5 (Draguhn 4, Rabente).

Za Zelinu su u Turskoj nastupili: Zoran Jakopović, Dominik Hrupec (vratari), Mario Ilinović, Aleksandr Lykov, Benjamin Wess, Bruno Hrupec, Petar Bahlen, Jan-Philipp Rabente, Matija Dananić, Bogdan Kovalenko, Vitalii Shevchuk, Sebastian Draguhn (igrači u polju), Neven polak, Josip Šomin (treneri) i Robert Nemčić (vođa momčadi).

Ovaj rezultat bit će veliki poticaj i hokejašicama Zeline koje će sljedećeg vikenda (18. do 20. veljače) u svojoj dvorani igrati Kup prvakinja, skupina C, na turniru na kojem će sudjelovati i prvakinje Danske, Francuske, Gruzije, Portugala, Slovačke i Walesa.