Golijada u Beču: Medveščak zabio četiri gola i glatko izgubio

Hokejaši Medveščaka izgubili su 7-4 na gostovanju kod Vienna Capitalsa u dvoboju desetog kola EBEL lige. U 12. su minuti već gubili 4-0...

Furiozan su start Bečani nagovijestili već u 4. minuti, kada su zabili prvi pogodak na utakmici. Od ukupno 13 udaraca Austrijanaca u okvir gola tijekom prvih 20 minuta Medveščakov vratar Robert Kristan, dosad najučinkovitiji golman EBEL lige s 94% obrana, morao je četiri puta pak tražiti u mreži. Primio je gol iz svakog trećeg udarca.

Posebno je za domaće u tom periodu igre bio raspolož en Francois Fortier, koji je zabio dva gola i još jednom asistirao, sve unutar 3 minute i 40 sekundi, od devete do 12. minute.

S 13 je golova Kanađanin najbolji strijelac natjecanja.

Buđenje igrača Teda Satora najavio je Wacey Rabbit golom u 17. minuti, postignutim s igračem više na ledu. Nakon što su domaći poveli 5-1, Rabbit drugim golom i Marko Lovrenčić smanjili su na 5-3. Robby Sandrock potom je šest nepunih minuta prije kraja ponovno smanjio na 6-4, no pokušaje Medveščakovih igrača okončao je Philipp Pinter poslavši u 60. minuti pak u praznu mrežu.

Niti jednom dosad zagrebačkoj momčadi nije uspjelo doći niti blizu uspjeha u Beču. I prošle su sezone “medvjedi” tri puta kod Capitalsa uvjerljivo gubili (5-1, 7-1, 4-1).

U petak Medveščak u Zagrebu dočekuje vodeći Klagenfurt u srazu 11. kola.