Flachau: Jelušić podbacila, u cilju dvije pobjednice

Tanja Poutiainen i Maria Riesch s identičnim vremenom završile su slalom u Flachauu i podijelile pobjedu...

Iskusna Finkinja vodila je nakon prve vožnje, no Riesch je s trećeg mjesta žestoko uzvratila u drugoj te na kraju postigla identično vrijeme kao i Poutiainen. Treća je bila Francuskinja Noens.

Hrvatska predstavnica Ana Jelušić ostvarila je još jedan razočaravajući rezultat ne uspjevši se plasirati u drugu vožnju. Sa startnim brojem dvadeset došla je u cilj s tri sekunde i 66 stotinki zaostatka za vodećom, što joj je na kraju bilo dovoljno samo za 37. mjesto. Sofija Novoselić, koja je krenula 72. po redu, bila je samo 22 stotinke sporija od Ane završivši utrku na 39. mjestu.

Neočekivano lošu utrku odvozila je Marlies Schild, pobjednica četiriju od pet ovogodišnjih slalomskih natjecanja. U prvoj vožnji osvojila je 11. mjesto, pa u drugoj pala.

Već četvrti put zaredom prvu vožnju slaloma ne uspijeva završiti trostruka uzastopna pobjednica Svjetskog kupa, Amerikanka Lindsey Vonn. Nakon šestog mjesta na otvaranju sezone u Leviju i osmog u Aspenu, ispadala je iz igre u prvim vožnjama Courchevela, Semmeringa i Sljemena.