za dlaku izbjegnuta tragedija

Zubčić osvojio sjajno 10. mjesto, ali umalo stradao u sudaru: Pogledajte trenutak kada su svi zanijemili

Filip Zubčić osvojio je deseto mjesto veleslalomskoj utrci za Svjetski kup u talijanskoj Alta Badiji.

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je deseto mjesto na klasičnom veleslalomu za Svjetski kup u talijanskoj Alta Badiji, gdje je uspio izbjeći bizarni sudar u cilju druge vožnje s jednim od neopreznih ljudi iz organizacije utrke koji se našao na stazi, na kojoj je pobjedu odnio Norvežanin Henrik Kristoffersen.

Mario Mandžukić (Foto: AFP) Navijači Juventusa dirljivim se porukama opraštaju od Mandžukića: "Ratnik među ljudima. Hvala ti" divider

Nakon što se zaustavio Zubčić se okrenuo prema neopreznom čovjeku iz organizacije i izrekao mu svašta. S obzirom da je uletavao s brzinom oko 70-ak kilometara na sat kroz cilj, direktni sudar mogao je biti tragičan.

Nakon odličnog devetog vremena u prvoj vožnji, Filip Zubčić je vrlo dobro skijao i na drugoj stazi, na kojoj je opet startao kao 22., kao i u prvom laufu te sa 12. vremenom došao do svog drugog Top 10 plasmana u novoj sezoni, nakon osmog mjesta u Beaver Creeku.

Henrik Kristoffersen je stigao do 20. pobjede u Svjetskom kupu, četvrte u veleslalomu, a prve na Gran Risi, ujednačenim vožnjama, a impresivno je djelovao na drugoj stazi, kad je podloga već bila dosta oštećena. No, trećim vremenom je uspio osvojiti ukupno prvo mjesto (1:57.33).

gol expired Stotine ispratile Badra Harija u bolnicu, Verhoeven divljao na presici i tražio fizički obračun s novinarom divider

Drugo mjesto je pripalo Francuzu Cyprienu Sarrazinu koji je u prvoj vožnji startao kao 35. i imao 22. vrijeme. U drugoj vožnji je iskoristio dobar startni broj i s najboljim vremenom prvi put u karijeri došao na pobjedničko postolje, a za Kristoffersenom je zaostao za 31 stotinku. Treće mjesto je sa 39 stotinki zaostatka pripalo najboljem slovenskom skijašu Žanu Kranjecu.

Filip Zubčić je s novih 26 bodova ukupno sakupio 58 u veleslalomu i nalazi se na 14. mjestu u ovoj disciplini, a Kristoffersen je sa 193 boda preuzeo vodstvo. Norvežanin je vodeći i u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa sa 343 boda, dok je Zubčić na 34. mjestu sa 73 boda.

U ponedjeljak je u Alta Badiji na rasporedu paralel-velelslalom na kojem će ponovno nastupiti Zubčić.

gol expired Ako Bayern osvoji naslov, ovaj klinac zaslužuje spomenik: Drugu utakmicu zaredom ulazi s klupe i zabija za pobjedu divider