Fak oduševio Slovence odličnim 4. mjestom

Hrvatski biatlonac koji nastupa za slovensku reprezentaciju, 23-godišnji Jakov Fak, zauzeo je četvrto mjesto u desetkilometarskoj sprinterskoj utrci, trećoj ove sezone u Svjetskom kupu, na slovenskoj Pokljuci...

Sjajno je Mrkopljanin odradio gađanja promašivši samo jednom metu u prvoj seriji. Uobičajeno je solidno također odradio trkački posao te je za pobjednikom, Šveđaninom Björnom Ferryjem, zakasnio 18.2 sekunde. Zauzevši četvrto mjesto s vremenom 27:44.1 novopečeni je Slovenac oduševio publiku na Pokljuci.

Fak se time približio svom najboljem rezultatu u karijeri na utakmicama Svjetskog kupa. Prije dva je tjedna u Östersundu završio treći u dohvatnoj utrci na 12.5 kilometara. Na istom je mjestu, također u sprinterskoj utakmici, zauzeo četvrto mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa nakon sedam odrađenih natjecanja u pojedinačnoj konkurenciji Fak sa 171 osvojenim bodom zasad drži fantastično osmo mjesto. Ostali Slovenci u subotu nisu briljirali. Janez Marič završio je na 48., Vasja Rupnik na 78., a Klemen Bauer tek na 79. mjestu.

U nedjelju je na rasporedu štafetna utrka.