Uh, kako su moćni

Strašna utakmica Španjolaca: U četvrtfinalu Eura zabili čak 24 gola i poslali poruku svima!

Poveli su 3-0, pa 5-1, a koncem druge četvrtine imali su sedam razlike (10-3).

Španjolska - Rumunjska, Unai Biel (Foto: Damir Krajač/Cropix)

Nakon Mađarske, plasman u polufinale Europskog prvenstva vaterpolista u Zagrebu izborila je i Španjolska.

Španjolci su se među četiri najbolje reprezentacije Starog kontinenta probili uvjerljivom pobjedom protiv Rumunjske sa 24-7 (6-2, 4-2, 7-1, 7-2).

Bronačni s posljednjeg EP-a sjajno su ušli u susret. Poveli su 3-0, pa 5-1, a koncem druge četvrtine imali su sedam razlike (10-3). U trećoj četvrtini španjolska prednost je narasla na 17-5, a na koncu je završilo s uvjerljivih 24-7.

Španjolsku su do pobjede predvodili Alvaro Ortega Granados sa šest golova, te Roger Compte Tahull i Bernart Carne Sanahuja sa po četiri gola. Kod Rumunja najefikasniji je bio David Belenyesi s dva gola.

Španjolska će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Italije i Crne Gore.

Vijesti s Europskog prvenstva u vaterpolu 2024. pratite na GOL.hr-u uz ponosnog sponzora hrvatskog vaterpola - TELEMACH HRVATSKA