Bili su na aparatima

Još su živi: Jedan od favorita Eura velikim preokretom ostao u igri za polufinale!

Norveška je pobijedila Nizozemsku u drugom kolu skupine II Europskog rukometnog prvenstva.

Slavlje norveškog izbornika i igrača (Foto: Afp)

U utakmici drugog kola skupine II Europskog rukometnog prvenstva Norveška je pobijedila Nizozemsku s 35:32 (16:18) i došla do prvih bodova u tom društvu.

Norvežani, koji su uoči Eura označavani kao jedni od favorita za medalju, pomaknuli su se s bodovne ništice zahvaljujući tom trijumfu. Oni su u skupini D poraženi od Slovenije i nisu prenijeli bodove u drugi krug, na početku kojeg su ove srijede izgubili od Portugala.

Norveškoj je samo teorija ostala za prolaz u polufinale poslije tog poraza od Portugala, stoga su imali imperativ pobjede u tom dvoboju. Na poluvremenu su Nizozemci imali prednost od dva pogotka, ali u nastavku su Norvežani izveli veliki preokret, dobili drugo poluvrijeme rezultatom 19:14 i stigli do trijumfa.

Magnus Gullerud sa sedam golova bio je najefikasniji u sastavu Norveške, koja je pobjedom zadržala izglede za prolazak u polufinale, dok je Rutger ten Velde postigao osam pogodaka za Nizozemsku, koja je ostala na dnu skupine bez bodova.