Žele i europsko zlato

Kakva demonstracija moći: Svjetski prvaci se mučili, a onda dodali gas i upisali uvjerljivu pobjedu!

Skupina II na rukometnom Euru igra se u Hamburgu, a favorit za broj jedan se nameće sam po sebi.

Izbornik Jakobsen, Hansen i ostali Danci (Foto: Afp)

Nakon pomalo iznenađujućeg trijumfa Portugala nad Norveškom, druga utakmica drugog kruga na Europskom rukometnom prvenstvu nije donijela nikakvo iznenađenje.

Aktualni svjetski prvak Danska deklasirala je Nizozemsku rezultatom 39:27 (18:17).

Prvo poluvrijeme proteklo je u konstantnom vodstvu Danaca, ali Nizozemci im nikako nisu dozvoljavali da se odlijepe i na odmor se otišli samo s jednim golom zaostatka.

Sličan tijek događaja gledali smo i u uvodnim minutama nastavka, da bi Danska ludom serijom 7:0 prelomila utakmicu. U jednom trenutku Nizozemska se primaknula na 23:22, nakon čega svjetski prvaci postižu sedam golova u nizu (od 39. do 45. minute) i rješavaju pitanje pobjednika.

Dance je predvodio Mathias Gidsel s devet pogodaka iz deset pokušaja, a po pet golova postigli su Rasmus Lauge, Mikkel Hansen i Simon Pytlick. Niklas Landin je imao osam obrana (8/21).

Kod Nizozemaca je najbolji strijelac bio Rutger ten Velde s osam golova, a pet ih je postigao Niels Versteijnen.