Euroliga: Jug i Primorje slavili, Mladost poražena na Savi

Vaterpolisti Juga pobijedili su u Dubrovniku momčad Budve sa 10-6 u 1. kolu četvrtfinalne A skupine Eurolige, dok je u B skupini u Zagrebu bolji od domaće Mladosti bio talijanski Pro Recco s 9-5.

Jug je na svom bazenu protiv crnogorske Budve nastavio stopostotni niz ove sezone u Euroligi. Ostvarili su igrači Elvisa Fatovića očekivanu pobjedu, uz odličnu igru u drugoj četvrtini, koju su dobili sa 4-1, te posljednjoj, u kojoj su zabili tri, a nisu primili niti jedan pogodak.

Nikola Sutić i Sandro Sukno bili su najefikasniji u Jugu sa po tri pogotka, Marko Joković je dodao dva, a Marko Macan i Andro Bušlje po jedan gol. Kod gostiju su Damjan Danilović i Vjekoslav Psković bili dvostruki strijelci.

U drugoj utakmici A skupine, Partizan je u Herceg Novom slavio kod Jadrana kojeg vodi hrvatski trener Ivica Tucak sa 13-8.

U B skupini, u ogledu dva najtrofejnija europska kluba, Pro Recco je u Zagrebu opravdao epitet prvog favorita Eurolige, pobjedom protiv Mladosti sa 9-5. Zagrepčani su se jako dobro držali u prvom dijelu utakmice. Zahvaljujući odličnim obranama Josipa Pavića, poglavito u prvoj četvrtini, Mladost je u drugoj četvrtini imala vodstvo 3-1. No, do kraja prvog sijela su Talijani s tri uzastopna pogotka preuzeli vodstvo 4-3. Početkom treće je naš klub izjednačio na 4-4 preko Igora Hinića, ali su nakon toga gosti zabili četiri gola u nizu i zaključili utakmicu.

Treba reći da su vaterpolisti Pro Recca znatno bolje koristili situacije s igračem više od Mladosti, koju je predvodio Igor Hinić s 3 gola. Vanja Udovičić i Petar Muslim dodali su po jedan gol. Najefikasniji kod gostiju bio je Boris Zloković s 3 gola, a naš Damir Burić postigao je dva pogotka.

Vaterpolisti riječkog Primorja očitali su lekciju mađarskom Vasasu na Kantridi. Primorje je slavilo pobjedu 13-6. Riječni su, dakle, dobili sve četiri četvrtine, što dovoljno govori o tome koliko su bili bolji od Vasasa u ovoj utakmici.

Dvostruki strijelci u momčadi Zorana Roje bili su braća Daniel i Denes Varga, te Aleksandar Tiškivski, dok su po jedan gol upisali Fran Paškvalin, Ivan Krapić, Nikola Franković, Marko Jelača, Samir Barać, Marin Beltrame i Javier Garcia. Kod gostiju iz Budimpešte je Viktor Vörös bio dvostruki strijelac. Hrvatski reprezentativac Miho Bošković zabio je jedan gol.