Euroliga: Mladost 'razbila' Barcelonu, slavilo i Primorje

Hrvatski klubovi imali su uspješan dan u 3. kolu vaterpolske Eurolige. Mladost je na svome plivalištu deklasirala Barcelonu s 10-4, dok je Primorje u gostima bilo bolje od mađarskog Egera s 11-6...

Mladost je u skupini C došla i do treće pobjede iz isto toliko pokušaja i sasvim je blizu plasmanu u drugi krug natjecanja. Glavninu posla "žapci" su obavili već u prvoj četvrtini koju su riješili u svoju korist rezultatom 4-1. Nakon toga posao čuvanja i povećavanja prednosti više im nije bio težak. Momčad Emila Nikolića predvodio je sjajni Petar Muslim s četiri pogotka, po dva su dodali Igor Hinić i Vanja Udovičić, a po jedan Ante Vukičević i Frano Karač.

Mladost nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova, pet više od Partizana i Barcelone kod koje gostuje u 4. kolu, 8. siječnja.

Poput Zagrepčana, i vaterpolisti Primorja su već u prvoj četvrtini širom otvorili vrata pobjedi. Dobili su tu dionicu rezultatom 3-0 i mirno priveli dvoboj kraju. Druga im je to pobjeda u tri kola i trenutno se, s odigranom utakmicom više, nalaze na drugom mjestu sa šest bodova. Isto toliko ima i vodeći Jug koji u nedjelju dočekuje Barcelonetu. Dvostruki strijelci za Riječane u subotu su bili Denes Varga, Aleksandar Tiškivski, Marko Jelača i Javier Garcia, dok su po pogodak dodali Nikola Franković, Daniel Varga i Marin Beltrame.

Primorje, pak, u 4. kolu u Rijeci igra protiv današnjeg suparnika.