bile su jače

Hrvatske vaterpolistice velikom razlikom izgubile na otvaranju Eura u Splitu

Vaterpolistice će prolaz tražiti protiv drugih reprezentacija u Splitu.

Vaterpolistice Hrvatske poražene su od Nizozemske 6:22  u svom premijernom nastupu u skupini A Europskog prvenstva u Splitu.

Hrvatska ženska ekipa je, sasvim očekivano, poražena od vrlo jake Nizozemske, koja je jedan od favorita za naslov. Nizozemke su dominirale, povele s 11-0, a Hrvatska je tek u 13. minuti preko Mateje Skelin postigla prvi gol na utakmici i prvenstvu, da bi potom naše vaterpolistice postigle još dva gola u nizu.

Jurgen Klopp Liverpool zabio devet golova i ispisao povijest u Premier ligi divider

Unatoč porazu, raduje činjenica da su Barakudice protiv superjake Nizozemske dale šest golova, a zadnju četvrtinu su izgubile sa samo 2:3. Po dva su pogotka dale Iva Rožić i Jelena Butić, dok je Skelin ostala na jednom pogotku.

Niko Kovač Gvardiol i Olmo do prve pobjede ove sezone u prvenstvu protiv Wolfsburga, Kovač još traži svoju prvu divider

U prvom susretu skupine Njemačka je s 15-10 svladala Rumunjsku, a Nijemice su sljedeći protivnik Hrvaticama u nedjelju u 17.30 sati u Spaladium Areni.

U A skupini su još Grčka i Mađarska, a dalje prolaze prve četiri ekipe.