EP: Hrvatice pregazile Islanđanke s 10 razlike

Zajedničkim snagama Danska i Norveška ove godine organiziraju Europsko prvenstvo za rukometašice, a prve su utakmice odigrane ovog utorka...

U skupini B, u danskom Aarhusu, je smještena hrvatska reprezentacija, a na startu su Hrvatice pobijedila Island s vrlo lakih 35-25 (19-12). Takav se rezultat mogao i očekivati jer bi Islanđanke trebale biti statistice svih događaja u skupini B.

Za vrh će se uz Hrvatsku boriti još Crna Gora i Rusija, a u tom međusobnom ogledu u utorak slavile su Crnogorke sa 24-22, makar su na poluvremenu zaostajale velikih 15-10.

Već nakon šest minuta igre (tada je Hrvatska vodila 5-1) je bila jasno da rezultatske neizvjesnosti u meču neće biti. Do poluvremena je Hrvatska došla do 19-12 i u nastavku spustila ritam igre, što su Islanđanke iskoristile za prihvatljivi konačni poraz od deset pogodaka razlike.

Kod Hrvatske je najbolja bila Kristina Franić sa devet pogodaka. Lidija Horvat je, pak, dodala šest, a Maja Zebić i Andrea Penezić po tri.

U četvrtak, u 2. kolu, Hrvatska će igrati protiv ruskih rukometašica.