EBEL: Novi poraz Medveščaka u Ledenoj

Hokejaši Medveščaka poraženi su u Domu sportova 4-1 od Villacha u susretu 27. kola EBEL lige. Bio je to 16. poraz “medvjeda” ove sezone i drugi u samo tri dana...

Nakon poraza od Albe u Fehervaru u petak (4-3), Medveščak je u Zagrebu odigrao prilično slabu utakmicu i stradao je od trenutno četvrtoplasirane momčadi lige.

Damon Derek doveo je Villach u vodstvo samo pet sekundi prije kraja prve trećine u situaciji kad je austrijski sastav imao igrača više. Na 2-0 za Villach povisio je Joshua Langfeld u drugoj minuti druge trećine, što je bio novi šok za zagrebački sastav, šok od kojeg se nisu uspjeli oporaviti. Za goste su još u posljednjoj trećini zabili Christof Martinz i Jonathan Ferland, dok je jedini gol za Medveščak djelo Jamieja Riversa iz 51. minute nakon asistencije Franka Banhama.

Na kraju kažimo da za “medvjede” u ovom susretu na vratima nije bilo prvog vratara Roberta Kristana zbog problema s preponama, te da ga je zamijenio Gašper Krošelj, kao i da sljedeću utakmicu Medveščak igra 21. prosinca u Salzburgu na gostovanju kod Red Bulla.