Medveščak razbio KAC, skandal u Ljubljani!

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u Ledenoj dvorani Doma sportova KAC iz Klagenfurta s 4-1 u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja EBEL lige...

Produžili su "medvjedi" time nadu u preokret i plasman u polufinale. KAC nakon četiri utakmice vodi s 3-1 u pobjedama i samo mu još jedan trijumf nedostaje do plasmana među četiri najbolje momčadi lige. Sljedeća je utakmica na rasporedu u utorak u Klagenfurtu.

Zagrepčani su u nedjelju poveli već u četvrtoj minuti pogotkom Donalda Macleana. Prednost su domaći hokejaši povećali u drugoj trećini s dva gola Grega Daya, najprije u 22. minuti u situaciji s igračem više,a potom i pet minuta kasnije kad su snage na ledu bile izjednačene.

KAC je smanjio u 34. minuti preko Gregora Hagera u trenucima kad je "medvjedima" bio isključen Day, ali najbolja momčad regularnog dijela lige nije imala snage za preokret. Štoviše, u 51. minuti je Frank Banham postigao i četvrti pogodak za Medveščak i tako zaključio priču.

Vienna u polufinalu, skandal u Ljubljani

Vienna je pobjedom protiv Graza u produžetku (4-3) prva izborila polufinale, dok je Linz svladao Villach s 2-0 i smanjio na 3-1 u pobjedama.

Skandal se dogodio u Sloveniji gdje je otkazana utakmica između Olimpije i branitelja naslova Salzburga. Austrijanci, koji vode s 3-0 u seriji, otišli su kući i prije početka utakmice s obrazloženjem da se ne osjećaju sigurno. Naveli su kako su u prošloj utakmici u Ljubljani njihovi igrači na klupi za rezerve bili stalno zasipani predmetima s tribine, a kako domaćini nisu pojačali sigurnosne mjere, Salzburg nije ponovno htio igrati u takvim uvjetima.

Zasad nema odluke o tome hoće li se i kada odigrati utakmica, no iz EBEL-a su poručili kako je Olimpija pojačala sigurnosne mjere. Pretpostavlja se da će se utakmica registrirati 5:0 za Olimpiju, a Red Bull se mora nadati kako to neće biti jedina kazna za njih.