EBEL: Medveščak izgubio od mađarske Albe

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka poraženi su od Albe Volan u Szekesfehervaru 5-2 u utakmici 4. kola EBEL lige...

Gostovanje kod Albe ponovo se pokazalo kao pretvrd orah za Medveščak, budući da su prošle sezone ondje gubili u sva tri navrata.

Ovog je puta domaćin startao u utakmicu nadmoćno, te je već u 4. minuti Istvan Sofron zabio za 1-0, da bi isti igrač postavio i konačan rezultat prve trećine u 16. minuti.

U drugoj se trećini Medvjedi bude i dolaze do izjednačenja nakon golova Johna Hecimovica i Andyja Serticha iz 32., odnosno 39. minute, no pad koncentracije kriv je što su u posljednju dionicu ušli sa zaostatkom. Naime, samo 35 sekundi nakon izjednačujućeg gola Serticha, Aleš Kranjc se 'prošetao' obranom Medveščaka i na dodavanje Martona Vasa ugurao pločicu u mrežu.

U posljednjoj dionici igre Medveščak su dokrajčili Nathan Martz i Istvan Sofron svojim trećim golom.

Albi je ovo prva ovosezonska pobjeda, a Medveščaku drugi poraz. Usprkos njemu Medveščak je zadržao sedmu poziciju na ljestvici.