EBEL: Medveščak brutalno pregažen u Ledenoj

Hokejaši Red Bull Salzburga pobijedili su u zagrebačkom Domu sportova Medveščak sa 5-0 u dvoboju 2. kola regionalne EBEL lige…

Valja podsjetiti da je Red Bull Salzburg prošle sezone osvojio EBEL ligu, a u polufinalu doigravanja je izbacio baš Medveščak.

Austrijski prvak zakoračio je u novu sezonu s 14 novih igrača na rosteru, ali i dalje vrlo kvalitetnim sastavom, što su na svojoj koži itekako osjetili 'Medvjedi' u ovom dvoboju. Iako je slovenski vratar Medveščaka Robert Kristan bio vrlo dobar na golu, prikupio je 34 obrane, ipak je pet puta pločica završavala u njegovoj mreži. Prvi puta u 25. minuti kada je poentirao Lakos, a pet minuta kasnije je Pewal zabio gol s igračem više za povećanje prednosti gostiju.

U trećoj trećini su Salzburžani još tri puta zabijali, a strijelci su bili Holst, Trattnig i drugi puta na utakmici Pewal.

Atmosfera u Domu sportova bila je identična onoj prošlosezonskoj, kada je Medveščak debitirao u EBEL ligi. Gledatelji su pjevali i zdušno navijali i pri uvjerljivom vodstvu austrijskog kluba, koji je upisao drugu ovosezonsku pobjedu, dok je Medveščak nakon startne pobjede u gostima kod Graz 99ersa (1-0) pretrpio prvi poraz u prvom predstavljanju pred svojim navijačima.

U 3. kolu 'Medvjedi' gostuju kod Olimpije u Ljubljani 17. rujna.