EBEL: Medveščak upisao u Grazu šesti poraz u nizu

Hokejaši Medveščaka poraženi su na gostovanju kod Graza 5-4 u zaostaloj utakmici 20. kola. Trinaesti je to ovosezonski poraz za "medvjede" i šesti uzastopni...

Nakon što su u nedjelju izgubili kod Vienna Capitalsa 4-2, činilo se da je zagrebački sastav na najboljem putu prekida crne serije budući da su u 21. minuti nakon gola Joela Prpica imali vodstvo 4-2. No uspjeli su prednost prosuti točno u dvije minute.

Golovima Darcyja Werenke i Yannika Tremblaya Graz je stigao do izjednačenja, a pokazalo se konačnih 5-4 postavio je bivši igrač "medvjeda" Mike Ouellette u 34. minuti susreta.

Valja reći da je Medveščak sjajno startao u utakmicu, pa je tako u devetoj minuti prve trećine imao prednost 3-0 nakon golova Johna Hecimovica, Alana Letanga i Donalda MaCleana. Ipak, do kraja prvih 20 minuta uspjeli su domaćini iskoristiti neopreznost Medveščakove obrane i brojčanu nadmoć, pa su s igračem više za smanjenje na 2-3 zabili Markus Peintner i Mike Ouellette.

Valja reći da je Medveščak svih pet golova primio s igračem manje na ledu, kao i da je ovim porazom prepustio peto mjesto na ljestvici upravo Grazu.