EBEL liga: Debakl Medveščaka u Beču

Hokejaši Medveščaka doživjeli su pravi debakl u 33. kolu austrijske EBEL lige. Na svom su ih ledu deklasirali Vienna Capitalsi sa 7-1...

Pobjednik je odlučen već u prvoj trećini koju je domaća momčad riješila u svoju korist sa 4-0.

Medvjede je načeo Benoit Gratton već nakon 16 sekundi igre, da bi u petoj minuti vodstvo povisio Patrick Lebeau. Trener Zagrepčana Ted Sator nakon toga je prvog vratara Roberta Kristana zamijenio Gašparom Krošeljem, ali ni to nije pomoglo. U sedmoj minuti je pogodio Sean Selmser, a isti je igrač i nastavio noćnu moru Medvjeda u 15. minuti.

Golijada Capitalsa je dobila nastavak i u drugoj trećini. Najprije je dva puta, u 29. i 34. minuti, precizan bio Marcel Rodman, da bi na 7-0 povisio Francois Bouchard u pretposljednjoj minuti drugog dijela igre.

Bečani su se očito zadovoljili velikim vodstvom, pa su dopustili da zaključna trećina pripadne Medveščaku. Autor utješnog pogotka u 58. je minuti bio Brad Smyth.

Treći je to poraz Zagrepčana u četvrtom ovosezonskom ogledu s Viennom koja je ovom pobjedom skočila na prvo mjesto. Loša vijest za hrvatsku momčad je i pobjeda Olimpije protiv Klagenfurta (4-2). Ljubljančani su sada opet tri boda iz Medveščaka koji drži osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje.