'Deda' ne odustaje: Ništa od povlačenja, vraćam se najesen

Švicarski 36-godišnji skijaš Didier Cuche opovrgnuo je glasine da se na kraju sezone povlači iz natjecateljskog skijanja...

Rekao je to Švicarac na konferenciji za novinare koju je sazvao u švicarskom Lenzerheidu, naglasivši da osjeća golemu motivaciju za nastavkom karijere.

Pobijedi li u srijedu u spustaškoj utrci na završnici sezone, Cuche će osvojiti svoj četvrti Mali kristalni globus, čime će se sasvim približiti neprikosnovenom Austrijancu Franzu Klammeru, pet puta pobjedniku Svjetskog kupa spustaša.

Prošlog se vikenda Cuche verbalno prijeteći obrušio na direktora Međunarodne skijaške federacije Günthera Hujaru, zbog čega je naknadno kažnjen s 5000 švicarskih franaka, a sve zbog spornih sigurnosnih uvjeta na stazi.

Nakon incidenta Cuche je pobijedio u superveleslalomskoj utrci za svoju 17. pobjedu ukupno u Svjetskom kupu.