Skandinavski obračun

Danska - Norveška u finalu Europskog prvenstva rukometašica

Norvežanke će u nedjeljnom finalu tražiti svoj deveti europski naslov, dok Dankinje nisu bile u finalu 18 godina.

U finalu Europskog prvenstva rukometašica u Ljubljani igrat će Norveška i Danska.

Dankinje su s 27:24 svladale Cnu Goru, a branitelj naslova Norveška bila je bolja od Francuske s 28:20.

Europske i svjetske Norvežanke su na dominantan način došle do 14. medalje na zadnjih 16 velikih međunarodnih natjecanja na kojima su nastupale. Olimpijske prvakinje Francuskinje potpuno su se raspale u drugom dijelu koje su izgubile s 9:16.

Norvežanke su predvodile Nora Mork s osam i Stine Oftedal sa sedam golova, dok su kod poraženih prednjačile Grace Zaadi Deuna s pet i Chloe Valentini s četiri gola.