breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
OI, rukomet

Danci teško protiv Mađara, Britanija dobila lekciju od branitelja

U preostale dvije utakmice prvog dana rukometnog natjecanja na Olimpijskim igrama u Londonu Francuska je očekivano slavila protiv Velike Britanije, dok je Danska teškom mukom nadigrala Mađarsku...

Francuzi su se poigrali s domaćinom Velikom Britanijom u svojoj premijeri na Igrama. Rezultatom 44-15 Francuska je razbila praktički amatersku reprezentaciju Britanije, koja se na Igrama našla samo iz razloga jer je domaćin.

Prvih pola sata završilo je rezultatom 21-7, a sličnim je ishodom završio i drugi dio utakmice (23-8). Najefikasniji u redovima branitelja naslova iz Pekinga 2008. godine bio je Guillaume Joli, koji je za "trikolore" postigao 11 golova iz 13 pokušaja. Jerome Fernandez pridodao je devet iz 10 pokušaja.

U skupini reprezentacije Hrvatske (A) Danska je teže od očekivanog slavila protiv Mađarske. Bilo je 27-25 za skandinavski sastav koji je osam i pol minuta prije kraja zaostajao dva pogotka razlike (23-21).

Međutim, u idućih pet minuta Danci rade 4-0 i -2 pretvaraju u +2, te tu razliku drže do samog kraja susreta. Zabijali su Danci gol za gol u preostalih nekoliko minuta, te na taj način upisali prve bodove na Igrama. (TS)