Bolji od Federera

Cuche najbolji švicarski sportaš 2011. godine

Skijaški velemajstor Didier Cuche (37) i europska prvakinja u umjetničkom klizanju Sarah Meier (27) dobitnici su nagrada za najboljeg švicarskog sportaša, odnosno sportašice u godini na isteku...

Cucheu je ovo druga nagrada za najboljeg nacionalnog sportaša nakon one iz 2009. godine, a ove je godine pobijedio ispred skijaša-trkača Darija Cologne i tenisača Rogera Federera.

Ovaj veteran je prošle sezone potvrdio svoju dominaciju u brzim disciplinama. Iako su ga mnogi vidjeli u mirovini, Cuche je u siječnju ove godine trijumfirao u spustu u Kitzbühelu i tako sa 36 godina i 159 dana postao najstariji pobjednik neke utrke u povijesti Svjetskog kupa. Osvojio je i Mali kristalni globus u toj disciplini po četvrti put, kao i u superveleslalomu, a u ukupnom je poretku SK-a završio drugi iza Ivice Kostelića. Također, u spustu je na SP-u u Garmisch-Partenkirchenu osvojio srebrnu medalju.

Meier je očekivano slavila nakon što je osvojila naslov europske prvakinje u Bernu i postala tek druga Švicarka kojoj je to uspjelo.