NHL liga

Colorado zadržao nadu, Sharksi prekinuli niz poraza

Pogotkom u drugoj minuti produžetka Gabriel Landeskog je odveo Colorado do domaće pobjede 3-2 protiv Anaheima. Avalanche se time vratio na osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji i ostao u utrci za doigravanje NHL lige...

Jamie McGinn i Kevin Porter zabili su preostala dva gola za momčad iz Denvera, a Semjon Varlamov je zaustavio 38 udaraca na vratima. Colorado je došao do četvrte pobjede u pet posljednjih utakmica i nada u doigravanje još je uvijek živa, iako Avalanche ima više odigranih utakmica od svih konkurenata što mu svakako ne ide na ruku.

San Jose, primjerice, ima samo bod minusa u odnosu na Colorado, ali i čak tri odigrana dvoboja manje. U ponedjeljak su Sharksi slavili na gostovanju kod Edmontona s 3-2, a odlučujući je pogodak u prvoj minuti zadnje trećine zabio Logan Couture. Prekinuo je San Jose time seriju od pet poraza, odnosno došao tek do treće pobjede u posljednjih 14 utakmica.

Andrej Kosticin bio je jedini strijelac u izvođenju kaznenih udaraca, donijevši na taj način pobjedu Nashvilleu (5-4) u gostima kod Phoenixa. Coyotesi su na početku završne trećine imali dva gola zaostatka (4-2). Pogocima Olivera Ekman-Larssona i Raffija Torresa vratili su se u igru i premda su na koncu ostali bez pobjede, ugrabili su barem bod i time ostali na sedmom mjestu Zapada. Nashville se, pak, šestim slavljem u zadnjih osam utakmica približio četvrtoplasiranom Detroitu na samo dva boda.

Jednako dobar niz kao i Predatorsi, šest pobjeda u osam ogleda, ima i Buffalo koji je u ponedjeljak svladao Montreal u produžetku (3-2). Strijelac je u trećoj minuti dodatnog vremena bio Tyler Myers. Njegov imenjak Ennis postigao je oba pogotka za Sabrese u regularnom dijelu. (TS)

12. Anaheim 70 25 4 11 30 69
13. Minnesota 69 21 8 10 30 68