Ne boje ga se

'Bolt više nije onaj 'stari', zlato će uzeti njegov trening partner'

Usain Bolt neće osvojiti zlatnu medalju u utrci na 100 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u korejskom gradu Daeguu, tvrdi nekad najbrži sprinter svijeta Maurice Greene...

Amerikanac je na krcatoj press-konferenciji uoči početka natjecanja za sprintere za 100 metara iznio zanimljivu tezu koja tvrdi da će Boltov trening-partner Yohan Blake prekinuti njegovu dominaciju.

''Na svjetskim se prvenstvima zvijezde rađaju. Mislim da će ovo obilježiti veliko iznenađenje. Smatram da je Blake dovoljno "lud" i mentalno jak da izađe na stazu uvjeren da može pobijediti. Ne vjerujem da se Blake boji Bolta'', rekao je Greene.

''Ne želim podcjenjivati Bolta, ali mislim da više nije onaj isti trkač koji je istrčavao stotku za 9.58, jer si je u posljednje vrijeme dozvolio nekoliko poraza zbog čega ga se sprinteri više toliko ne boje. Upravo zbog toga smatram da je netko sposoban pobijediti ga'', zaključio je Greene.