Hrvatska je sve oduševila na Svjetskom prvenstvu u rukometu, otišli su sve do finala i osvojili srebro, a još jedna reprezentacija postala je pravi hit!
Italija je nakon 28 godina osigurala nastup na SP-u, sjajno su odradili prvi i drugi krug te turnir završili na visokom 16. mjestu, a sad su dobili i veliko pojačanje.
Naime, kormilo reprezentacije preuzeo je jedan od najutjecajnijih šefova najjače rukometne lige na svijetu, njemačke Bundeslige.
Ima zanimljivu otkaznu klauzulu
Radi se o Bobu Hanningu koji trenutačno radi kao direktor Füchse Berlin, a već za sedam-osam dana kreće u akciju na novom poslu. Italiju čeka gostovanje kod slabašne Latvije u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.
"Ako sve bude normalno, bit ću talijanski izbornik duže nego što sam direktor u Berlinu. Moj ugovor u Berlinu traje do 2028., a moj ugovor s Italijom do 2029.", kazao je Hanning u razgovoru za Bild pa otkrio zanimljivu izlaznu klauzulu.
Njemački tabloid pomalo i senzacionalistički tvrdi da se vjerojatno radi o "najluđoj otkaznoj klauzuli povijesti rukometa", a situacija je ovakva. U slučaju da Italija odluči prije vremena raskinuti suradnju s proslavljenim stručnjakom, to ih sasvim sigurno neće puno koštati:
"Rekao sam predsjedniku da kada bi došlo do rasprave o kraju suradnje – Ako me više ne želite, pozovite me u Rim na izvrsnu večeru. Popit ćemo bocu dobrog crnog vina, rastati se kao prijatelji, a vi nećete morati platiti ni centa", kazao je Hanning.
Želi Srbima pokvariti planove
Međutim, proslavljeni stručnjak je uvjeren da će napraviti dobar posao u Italiji, tvrdi "ne znam kako ovaj projekt može propasti", no u isto vrijeme izražava zabrinutost zbog jednog detalja: "Ne znam ni riječ talijanskog. Da budem iskren, nemam vremena za učenje jezika."
Ipak jezičnu barijeru probit će njegov pomoćnik Jurgen Prantner koji odlično priča i njemački i talijanski jezik, a prvi sastanak sa senatorima iz talijanske reprezentacije već su odradili.
Vremena za pripremu i upoznavanje nema puno, prvu utakmicu protiv Latviju igraju 13. ožujka, drugu samo tri dana kasnije, no Hanning vjeruje da mogu završiti na drugom mjestu skupine iza Španjolske, odnosno ispred Srbije i Latvije.
Dvije najbolje reprezentacije iz skupine imaju izravan plasman na Euro 2026.. dok će četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije također osigurati mjesto na turniru koji će održati u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj.