Biatlon: Fak tek 16. uz odlično pucanje

Francuz Martin Fourcade pobijedio je u utrci s masovnim startom (15 kilometara) u američkom Fort Kentu. Bilo je to posljednje natjecanje biatlonaca u Svjetskom kupu prije Svjetskog prvenstva u ruskom Hanti-Mansijsku...

Fourcade je u cilj ušao za 39 minuta i 48 sekundi, promašivši dvije mete tijekom svoga nastupa. Hrvatski biatlonac Jakov Fak, član slovenske reprezentacije, nije imao nijedan promašaj u četiri serije, ali u trkačkom dijelu nije bio na najvišoj razini, tako da je na koncu zauzeo 16. mjesto s minutom i 12 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Postolje su, uz Fourcadea, zauzeli i drugoplasirani Poljak Tomasz Sikora, te trećeplasirani Norvežanin Tarjei Bø koji je i vodeći biatlonac ukupnog poretka Svjetskog kupa.

Fak se nakon nedjeljne utrke probio na 15. mjesto s 375 bodova.