Aspen: Trijumf Pietilae-Holmner, Jelušić odustala

Švedska 24-godišnja skijašica Maria Pietilae-Holmner pobjednica je drugog slaloma skijašica ove sezone u Svjetskom kupu, održanom u američkom Aspenu...

Pietilae-Holmner je prvu pobjedu u karijeri ostvarila doista sa stilom. Imala je najbrže vrijeme u obje vožnje! Nijemica Maria Riesch, koja je bila tek sedma nakon prve vožnje, na kraju je osvojila drugo mjesto, sa 68 stotinki zaostatka. U drugoj vožnji je bila samo za 4 stotinke sporija od pobjednice. Riesch je bila druga i u prvom slalomu sezone, u finskom Leviju.

Treće mjesto osvojila je 30-godišnja Tanja Poutiainen (+0.93), koja je, isto tako, bila treća i na njezinom terenu u Leviju.

Austrijanka Nicole Hosp, koja je bila druga nakon prve vožnje, na kraju se morala zadovoljiti s petim mjestom (+1.06). Ispred nje se na četvrtoj poziciji svrstala Slovakinja Veronika Zuzulova, sa jednom sekundom i jednom stotinkom sporijim vremenom od pobjednice.

Još više je plasman pokvarila najbolja slovenska skijašica Tina Maze. Nakon prve vožnje je bila treća, a na kraju tek deseta (+1.57).

Ana Jelušić, jedina hrvatska predstavnica na slalomu u Aspenu, odustala je od prve vožnje nakon samo nekoliko vratiju. Najbolja hrvatska skijašica je nesigurno ušla u utrku, te je već na drugim vratima odsklizala desnom skijom i izgubila ritam. Nekoliko sekundi kasnije je promašila jedna vrata, pa je i u drugom slalomu sezone ostala bez bodova.

Sa starnim brojem 1 u utrku je krenula Austrijanka Marlies Schild, pobjednica prvog slaloma u Leviju, ali niti ona nije stigla do cilja. Štoviše, brzo je završila svoj nastup.

Maria Riesch je vodeća u poretku slaloma sa 160 bodova, Prate je Pietilae-Holmner sa 124 i Poutiainen sa 120 bodova...