Goran Vučević, sportski direktor Hajduka, nastavlja s konkretnim i ambicioznim potezima na ljetnom tržištu. Kako doznaju Sportske novosti, Splićani su vrlo blizu dogovora s Marcom Richterom (27), njemačkim ofenzivcem koji bi u sljedećim danima trebao postati novo pojačanje Hajduka.
Mainz neće raditi probleme
Richter je trenutno pod ugovorom s Mainzom, ali klub mu je dao zeleno svjetlo za odlazak. Vučević je, prema dostupnim informacijama, već dogovorio sve uvjete ugovora, a čeka se još samo službena potvrda.
Prošlu sezonu Richter je proveo na posudbi u HSV-u, gdje je prikupio važne minute, dok je za Mainz ukupno upisao 21 nastup i jedan pogodak. Njemački klub ga je doveo prije dvije godine iz Herthe Berlin, koja ga je svojedobno platila 7 milijuna eura, kada je stigao iz Augsburga.

Najbolje trenutke u karijeri imao je upravo u Berlinu, gdje je u 66 nastupa zabio 14 golova i upisao 7 asistencija. Njegov doprinos bio je ključan u više sezona, a sada želi novi izazov – u bijelom dresu na Poljudu.
Savršen za Garcijin sustav
Richter je igrač koji može pokriti više pozicija u ofenzivi – od klasične desetke do oba krila, što ga čini vrlo korisnim profilom za trenera Gonzala Garcíu. Ima i međunarodnog iskustva – bio je dio njemačke olimpijske reprezentacije, za koju je odigrao tri utakmice na Igrama u Tokiju.
Ako sve prođe kako treba, Richter bi mogao biti predstavljen kao igrač Hajduka već početkom sljedećeg tjedna.
Još jedno ozbiljno ime na Poljudu – Hajduk slaže momčad s europskim ambicijama.
Milan doveo konkurenciju Luki Modriću: Odbio Premier ligu jer želi ispuniti svoj san
Kinesko čudo od djeteta: 12-godišnja djevojčica debitirala na SP u Singapuru
VIDEO Uznemirujuća snimka: Pogledajte jednu od najružnijih ozljeda u povijesti UFC-a