breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
kakav majstor

Ovaj vratar je zaradio svoju plaću: Ni sudac ga nije mogao izbaciti iz takta!

Malo poznati vratar Roy Kortsmit obranio je dva vezana kaznena udarca, nakon što je sudac poništio njegovu prvu obranu.

U petak je započelo 5. kolo nizozemske Eredivisie, u kojem je AZ kao gost slavio kod Sparte Rotterdam s 2:0. Wout Weghorst bio je dvostruki strijelac na utakmici i to nakon što je u prvoj polovici prvog poluvremena ispao veliki tragičar.

AZ je zaradio kazneni udarac, a lopte se primio Weghorst. Vratar Roy Kortsmit obranio je njegov šut s bijele točke, no slavlje domaćeg sastava prekinuo je sudac Mulder. Pokazao je žuti karton domaćem čuvaru mreže, jer je prerano krenuo sa svoje gol-linije.

Nakon što su se pritužbe na takvu odluku stišale, Weghorst je ponovno uzeo loptu i namjestio je na bijelu točku. No i ovoga puta je njegov udarac pročitao Kortsmit, te je ponovno obranio i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Te dvije obrane nažalost nisu pomogle Sparti da upiše pozitivan rezultat, a Weghorst je svoje nezadovoljstvo dvostruko naplatio u idući 40-ak minuta, kada je dva puta matirao Kortsmita.