VIDEO Šok: Grogirani Milan poražen od drugoligaša!

U jeku su pripreme za nadolazeću nogometnu klupsku sezonu. Pripremne utakmice igraju najbolji svjetski klubovi, a rezultati nekih od njih prilično su poražavajući...

Konkretno, tako je Milan poražen na gostovanju kod drugoligaša Varesea 2-0. Iako je Milanova momčad započela s pripremama tek prije četiri dana i nije igrala u najjačem sastavu, poraz od drugoligaša i srozavanje ugleda ne bi si smjela tako olako dopustiti.

Golovima Bezzegolija i Cellinija imao je Varese prednost od 2-0 već u 30. minuti, a do kraja Milan nije uspio niti ublažiti poraz.

Milan je zaigrao u sustavu 4-3-1-2 s Abbiatijem na golu, Oddom, Bonerom, Jankulovskim i Kaladzeom u defenzivnoj liniji, Abateom, Ambrosinijem, Flaminijem i Seedorf u vezi, Patom kao playmakerom i Borriellom kao jedinim napadačem, ali igra momčadi je pokazala da novog trenera Massimiliana Allegrija čeka puno posla.

Istovremeno su prijateljski dvoboj odigrali Sporting Lisabon i Tottenham u Red Bull Areni u Harrisonu. Završilo je 2-2, a u redovima Spursa su od hrvatskih nogometaša priliku dobili Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka. Obojica su započeli dvoboj, a dok je Kranjčar igrao do 67. minute, Ćorluka je svih 90 minuta proveo na travnjaku.

Golove za Spurse postigli su Robbie Keane u 23. minuti za vodstvo 1-0, te Obika u 70. za konačnih 2-2. Kranjčar se istaknuo sjajnom asistencijom u prostor za vodeći gol Spursa, nakon čega Keaneu nije bilo teško poslati loptu u mrežu.