Nogometaši Real Madrida demonstrirali su napadačke potencijale momčadi u 23. kolu španjolskog prvenstva u kojem su kao domaćini savladali Villarreal s čak 6-2...

Nakon razočaravajućeg poraza od Lyona, Real se vratio na pobjedničke staze. Protiv Villareala Cristiano Ronaldo doveo je u vodstvo Real u 18. minuti iz slobodnog udarca. Ispod dresa imao je majicu 'Madeira' kojom je odao počast poginulima ovog vikenda na svom rodnog otoku.

'Tamo sam odrasao i ondje moja obitelj živi. Nisam mogao vjerovati što sam vidio na televiziji. Želim pomoći na koji god način mogu ,'rekao je Ronaldo za internet stranicu kraljevskog kluba.

Podsjećamo vas da sutra na našem portalu možete UŽIVO i ekskluzivno pratiti dvoboje osmine finala Lige prvaka između Stuttgarta i Barcelone te Olympiakosa i Bordeauxa. Izravni prijenosi počinju od 20.40!

Samo tri minute kasnije Kaka je realizirao jedanaesetarc koji je prethodno izborio Gonzalo Higuain.

Marcos Senna je vratio Villarreal na samo gol minusa u 31. minuti također iz slobodnog udarca i s prednošću Reala 2-1 otišlo se na poluvrijeme.

U nastavku je Real ponovo bolje krenuo, pa je Higuain na asistenciju Ronalda donio prednost 'kraljevskom klubu' 3-1 u 54. minuti. Nilmar je ponovo vratio Villarreal zabivši za 3-2 u 65. minuti, ali potom svojim drugim pogocima Higuain (na asistenciju Marcela) i Kaka (na asistenciju Ronalda) rješavaju svako pitanje neizvjesnosti.

Konačan rezultat postavio je Xabi Alonso u 87. minuti, realiziravši jedanaesterac koji je izborio Ronaldo.

'Sretan sam. Poraz od Lyona emocionalno je pogodio momčad, ali ostali smo snažni i zadržali priklučak s Barcelonom,' kazao je nakon susreta trener Reala Manuel Pellegrini.

Real se s osvojena boda ponovo približio vodećoj Barceloni na tek dva boda zaostatka, a spomenimo da je desni branič Reala Sergio Ramos protiv Villarreala odigrao svoju 200. utakmicu (u svim natjecanjima) u dresu kraljevskog kluba.