Nogometaši Reala stigli su do trijumfa na gostovanju kod Almerije rezultatom 2-1, a Ronaldov prekrasan gol obilježio je utakmicu...

Real je ostao u trci za naslovom prvaka Španjolske. Prošao je Kraljevski klub neokrznut kroz neugodno gostovanje u Almeriji. Iako je gubio, Real je ipak uspio preokrenuti i doći do tri boda, koja ga drže na tri boda zaostatka za Barcelonom, šest kola prije kraja Primere.

Nakon poraza u 'El Clasicu', Pellegrinijeva momčad nije si smjela priuštiti novi negativan rezultat, no Albert Crusat doveo je Almeriju u vodstvo već u 14. minuti. Nakon ubačene lopte, koja je prošla kroz cijeli šesnaesterac, na drugoj ju je stativi dočekao Crusat i neometan sproveo u mrežu za vodstvo domaćina.

Tada na scenu stupa Cristiano Ronaldo, koji je u 26. minuti fenomenalnim solo prodorom probio obranu domaćih i sigurno zabio za 1:1. Bio je to 19 pogodak Ronalda u sezoni.

U drugom dijelu pobjedonosni pogodak za Kraljevski klub zabio je Nizozemac Rafael Van der Vaart u 69. minuti, nakon akcije s Higuainom i preciznog neobranjivog udarca.

Valja dodati da je Real imao i ponešto sreće u ovoj utakmici. Iako je bio bolja momčad na terenu, Almeria je također imala nekoliko izglednih prilika i mogli su otkinuti bodove madridskom klubu.