Cristiano Ronaldo još je jednom bio junak Real Madrida, još je jednom kreirao preokret nakon što je njegov klub imao zaostatak. U srijedu je prednost imala Mallorca, ali Real je na kraju slavio s 4-1...

I nakon 36. kola Primere 'kraljevski klub' tako za vodećom Barcelonom zaostaje jedan bod i ostaju mu barem male nade da se može dokopati naslova španjolskog prvaka ukoliko Katalonci kiksaju u jednoj od preostale dvije utakmice (Sevilla u gostima i Valladolid doma).

Mallorca je ove sezone tek treći put izgubila na svome stadionu, ali ovaj ju je poraz dosta skupo stajao jer je pala na peto mjesto i sada je izvan zone koja vodi u Ligu prvaka. Ujedno je to i najuvjerljiviji domaći poraz Mallorce, budući da je od Barcelone izgubila s 1-0, a od Seville s 3-1.

A sve je za nogometaše Gregorija Manzana u srijedu počelo odlično nakon što su već u 16. minuti poveli pogotkom Aritza Aduriza. No, nisu imali recept za zaustavljanje najskupljeg igrača u povijesti. Ronaldo je izjednačio u 26. minuti nakon što je sjajno desnom nogom prebacio Dudua Aouatea. Portugalac je u nastavku s još dva gola, od kojih je posebno impresivan bio onaj iz 72. minute kad je izbacio trojicu suparničkih braniča, režirao potpuni preokret.

Drugi mu je to klupski hat-trick u karijeri, prvi je postigao u sezoni 2007/2008 u dresu Manchester Uniteda protiv Newcastlea. Konačnih je 4-1 postavio Gonzalo Higuain kojem je to 26. ligaški pogodak ove sezone. Ronaldo je s večerašnja tri na brojci 25. Podsjetimo, Portugalac je u nedjelju s dva gola donio Realu pobjedu protiv Osasune (3-2) koja je dvaput vodila u toj utakmici.

Mallorca - Real Madrid 1-4 (Aduriz 16 / Ronaldo 26, 56, 72, Higuain 81)
Atletico Madrid - Valladolid 3-1 (Juanito 42, Jurado 67, Forlan 73 / Gonzalez 78)
Racing Santander - Sevilla 1-5 (Tchite 61 / Negredo 2, 89, Kanoute 21 - 11m, Navas 46, Capel 48)
Zaragoza - Espanyol 1-0 (Colunga 78 - 11m)
Osasuna - Deportivo 3-1 (Camunas 11, Pandiani 24, Juanfran 32 / Riki 15)
Athletic Bilbao - Malaga 1-1 (Toquero 4 / Duda 19)