Norveški branič John Arne Riise pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade donio je pobjedu Romi 2-1 na gostovanju kod Juventusa u derbiju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva...

Bio je to dvoboj s malo pravih prilika u kojem je domaćin prema prikazanoj igri zaslužio barem jedan bod, ali je ipak upisao peti prvenstveni poraz u zadnjih šest utakmica! Roma je, pak, ostvarila treću uzastopnu pobjedu, a ovo joj je bila 11. uzastopna utakmica u Seriji A bez poraza.

Domaćin je poveo u 51. minuti kada je kapetan Alessandro Del Piero krasnim volejem iskosa s lijeve strane svladao nemoćnog Julija Sergija.

Gosti su do izjednačenja stigli u 68. minuti. Fabio Grosso u kaznenom prostoru je nepropisno zaustavio Rodriga Taddeija, barem je tako prosudio sudac Paolo Tagliavento, a Romin kapetan Francesco Totti, kojem je ovo bila prva utakmica od 20. prosinca i ozljede koljena zadobivene u 2-0 pobjedi protiv Parme, vrlo sigurno je izveo penal. Gianluigi Buffon je krenuo u pravu stranu, a opet nije imao šansu obraniti Tottijev udarac.

Ako je sudac Tagliavento dosudio jedanaesterac za Romu, trebao je i za Juventus nešto kasnije, kada je na vrlo sličan način kao Taddei bio zaustavljen Diego. No, pokazao je samo na korner.

U 83. minuti je Riise pobjegao domaćoj obrani, te izbio sam pred Buffona koji ga je oborio izvan kaznenog prostora, pa je Juventusov vratar opravdano dobio crveni karton. U trećoj minuti sudačke nadoknade, David Pizarro je s desne strane uputio dugu loptu koju je sjajno pratio Riise, te je glavom sproveo u mrežu za veliku radost gostujućih igrača i navijača.