Roberto Carlos, slavni 36-godišnji brazilski nogometaš, zaradio je crveni karton već u 9. minuti dvoboja 5. kola Pauliste u kojem je njegov Corinthians kao domaćin pobijedio Palmeiras s 1-0…

Carlos je sredinom prosinca napustio turski Fenerbahçe i preselio se u redove aktualnog pobjednika Brazilskog kupa i Paulista prvenstva. No, u svojoj četvrtoj utakmici za novi klub dobio je isključenje, i to već u 9. minuti, zbog grubog starta na suparničkog igrača s leđa.

'Mislim da to nije bio baš tako grubi prekršaj, za izravni crveni karton, ali što sada mogu učiniti? Sudac, ipak, nema tu moć da bi uništio ovakav derbi, bez obzira na sve', rezignirano je komentirao brazilski lijevi branič.

Srećom po njega, Corinthians je jedini gol na utakmici zabio i prije njegovog isključenja. Nakon slobodnog udarca s desne strane, ''skraćenog kornera'', glavom je atraktivno u 6. minuti poentirao Jorge Henrique.

Carlosov slavni sunarodnjak Ronaldo nije konkurirao za sastav Corinthiansa koji je nakon nepotpunog 5. kola vodeći na ljestvici sa 11 bodova…