Punih 18 godina nogometaši madridskog Reala nisu uspjeli pobijediti Deportivo ne njegovom Riazoru. Sve do ove subote kad su napokon prekinuli prokletstvo i slavili s 3-1 u 20. kolu Primere...

U izostanku suspendiranog Cristiana Ronalda, konačno je glavnu ulogu preuzeo Karim Benzema i s dva pogotka bio ključna figura dugo iščekivane pobjede 'kraljevskog kluba'.

Prvi je strijelac u 13. minuti ipak bio Esteban Granero nakon glavometa u šesnaestercu Deportiva. Benzema je prvi put pogodio u 40. minuti nakon brzog kontranapada i asistencije Gutija.

Real je u drugom poluvremenu čuvao prednost, a nova su uzbuđenja došla u samoj završnici. Najprije je u 86. minuti Riki iskoristio jedanaesterac, nakon što ga je u kaznenom prostoru srušio Sergio Ramos. Nade domaće momčadi u preokret ipak je u prvoj minuti sudačke nadoknade ugasio Benzema svojim drugim zgoditkom, ovaj put nakon dodavanja Alvara Arbeloe.

Skupom francuskom pojačanju to je bio tek sedmi prvenstveni pogodak za Real nakon dolaska iz Lyona. Madriđani su vratili zaostatak za Barcelonom na pet bodova.

Nogometašima Barcelone jedan je pak gol bio dovoljan za novu pobjedu u španjolskom prvenstvu. Slavili su u 20. kolu u Gijonu protiv Sportinga rezultatom 0:1, a junak susreta bio je mladi Pedro Rodriguez.