VIDEO Poput amatera: Milanovi braniči nemoćni na Siciliji

Nogometaši Palerma svladali su Milan s 3-1 na svojoj Renzo Barberi u dvoboju 35. kola talijanskog prvenstva...

Iako je Milan imao veći posjed lopte, Palermo je bio puno bolji i opasniji suparnik u ovoj utakmici. Imali su domaći nogometaši 9 udaraca u okvir gola, a Milanovi samo 4. Milanov brazilski vratar Dida imao je jako puno posla. Tri puta je kapitulirao, a u nekoliko navrata dobrim intervencijama spašavao svoju mrežu.

Pogotke za domaći sastav postizali su Bovo u 9., Hernandez u 18. i Miccoli u 69. minuti, dok je za ''rossonere'' zabio nizozemski veteran Seedorf u 55. minuti.

Palermo je ostvario i drugu pobjedu ove sezone protiv Milana. Na San Siru je u prvom dijelu sezone slavio s 2-0. Fabrizio Miccoli, koji igra u odličnoj formi, zabio je 7 pogodaka u zadnjih pet utakmica, odnosno 11 golova u zadnjih 13 dvoboja. Bio je strijelac i 13. prosinca u prvoj pobjedi protiv Milana.

Palermo je, sada s 58 bodova, ovom pobjedom preskočio Sampdoriju na četvrtom mjestu koja ima bod manje, ali, jasno, i susret manje. Milan je treći sa 64 boda.

U zadnja tri kola je Leonardova momčad osvojila samo jedan bod, a ovo joj je bio drugi uzastopni poraz. Isto tako, Milan je u zadnjih sedam utakmica u Seriji A ostvario samo jednu pobjedu.