Zabio 10 golova

VIDEO Pogledajte kako je Livaja zabio pa promašio s bijele točke: Zaradio je ovacije tribina

Marko Livaja zabio je svoj deseti pogodak za Hajduk u HNL-u.

Nogometaši Hajduka pobijedili su Goricu s 3:1 u zaostalom susretu 4. kola SuperSport HNL-a na Poljudu, a ponovno je sjajnu predstavu upisao Marko Livaja.

Već u 2. minuti susreta iskoristio je kardinalnu pogrešku Aleksandra Jovičića i zatresao mrežu Gorice. Na drugi njegov pogodak čekali smo do 59. minute dvoboja, kada je zabio s bijele točke.

Prije desetak dana Livaja je pucao s bijele točke u Velikoj Gorici, obranio mu je Banić i tako postao tek drugi golman koji mu je uspio "skinuti" penal, ali ovog puta nije imao sreće. Vratar Gorice je imao loptu na ruci, ali Livajin udarac je bio presnažan.

Propustio zabiti hat-trick

Imao je najbolji igrač Hajduka priliku postići hat-trick. U 92. minuti dvoboja Jović je ponovno pokazao na bijelu točku, ali ovog puta Livaja je poslao loptu preko gola.

Nije mu prošla panenka,, ali zato je zaradio ovacije tribina koje su pozdravile njegov pokušaj, ali i činjenicu da je večeras stigao do svog 10. jubilarnog pogotka u HNL-u.

Dva pogotka i promašaj Marka Livaje možete vidjeti OVDJE.

Inače, zaradio je splitski golgeter žuti karton za jedan prekršaj u prvom poluvremenu. Bio je to njegov treći žuti, što znači da će propustiti susret protiv Lokomotive, koji se igra ove nedjelje u Kranjčevićevoj.

Tek dva puta zabio s bijele točke

Za kraj vrijedi izdvojiti podatak da je Livaja čak osam golova zabio iz igre, a tek dva s bijele točke.

Budući da se često vode rasprave između navijača Hajduka i Dinama glede učinka Livaje i Brune Petkovića na terenu, nije na odmet spomenuti kako su brojke ipak na strani napadača Bilih.

Petković je ove sezone zabio sedam golova, od toga tri iz igre, a četiri s bijele točke.