Haaland zabio pet golova!

VIDEO Pogledajte golčinu Matea Kovačića: Probio je vratara s 20-ak metara

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić stigao je do svog drugog pogotka za Manchester City.

Mateo Kovačić (Foto: Afp)

Mateo Kovačić zabio je pogodak u visokoj pobjedi Mancester Cityja kod Luton Towna (2:6) za plasman u četvrtfinale FA Kupa.

Utakmicu iz snova odigrao je norveški napadač Erling Haaland koji je zabio čak pet golova, a već je na poluvremenu imao hat-trick. Zabijao je u 3., 18. i 40. minuti, a za sva tri pogotka asistirao mu je Kevin De Bruyne.

Na početku drugog poluvremena domaćini su brzo zabili dva pogotka preko Jordana Clarka, u 45. i 52. minuti, čime su došli na samo gol zaostatka za moćnim Cityjem, no opet se ukazao Haaland.

U 55. minuti zabio je svoj četvrti pogodak i to ponovno na asistenciju De Bruynea, a samo tri minute kasnije zakucao je i peti pogodak. Ovog puta nije mu asistirao belgijski nogometaš, već Bernardo.

Hrvatski nogometni reprezentativac zabio je pogodak za konačan rezultat u 72. minuti, precizno je opalio s 20-ak metara i probio vratara Lutona.

Dodajmo kako City brani naslov osvajača FA Kupa, a u četvrtfinale su još prošli Coventry City, Leicester i Newcastle United.

Pogodak Matea Kovačića možete vidjeti OVDJE.